بیوگرافی هری وینستون جواهر ساز آمریکایی

جواهرسازی, دانستنی ها, عمومی, معرفی و مقایسه, وبلاگ ۱ اسفند ۱۳۹۵

بیوگرافی هری وینستون جواهر ساز آمریکایی

 اگر از طرفداران پرو پاقرص دنیای جواهرات باشید به طور حتم نام هری وینستون را شنیده اید ولی براستی وی که بود است که شرکتی به این بزرگی به نام اوست؟ اگر بخواهیم هری وینستون را به طور خیلی خلاصه معرفی کنیم باید بگوییم یک جواهر فروش خوش فکر آمریکایی بود که از ۱ مارچ ۱۸۹۶ تا ۲۸ دسامبر ۱۹۷۸ زندگی میکرده. وی الماس معروف امید (Hope Diamond) را پس از یک دهه نگهداری در سال ۱۹۵۸به موسسه اسمیتسونیان اهدا کرد .این موسسه یکی از بزرگترین موزه ها و مجموعه های تحقیقاتی در زمینه گوهر های گرانبهاست که در سال ۱۸۴۶ تاسیس شده است.

چگونه هری وینستون یک جواهرساز معروف شد؟!

پدر هری وینستون پس از مهاجرت خانوادگی از اکراین به آمریکا، کسب و کاری کوچک در زمینه جواهرات شروع کرد و بدین ترتیب بود که هری با این صنعت در مغازه پدر آشنا شد. اما افسانه زمانی شروع شد که وی در سن ۱۲ سالگی، سنگی را که از دید صاحب فروشگاه بی ارزش بود به قیمت ۲۵ سنت خرید و آنرا پیش پدر خود برد. این

بیوگرافی هری وینستون جواهر ساز آمریکایی

نوجوان درست تشخیص داده بود و این سنگ در واقع زمردی ۲ قیراطی بود و دو روز بعد به قیمت ۸۰۰ دلار فروخته شد. بدین ترتیب وی اولین تجارت خود را انجام داد و ۳ هزار ۲۰۰ برابر سود کرد.
امپراتوری جواهرات وینستون با  بدست آوردن جواهرات بی نظیر آرابلا هانتینگتون شروع شد. آرابلا هانتینگتون همسر یکی از مردان با نفوذ در صنعت راه آهن آمریکا بود که به علت علاقه وافر به جواهرات و ثروت هنگفت، یکی از معتبرترین مجموعه های جواهرات پاریسی را جمع کرده بود. وینستون پس از مرگ بانو هانتینگون این مجموعه از مد افتاده ولی نفیس را خرید و جواهرات را به سبک امروزی طراحی کرد و تمام مهارت منحصر بفرد خود را به نمایش گذاشت.

بیوگرافی هری وینستون جواهر ساز آمریکایی

در سال ۱۹۳۲ هری وینستون شرکت الماس خود را افتتاح کرد و روند جدیدی و نو را در پیش گرفت. وی باعث ایجاد انقلابی در صنعت الماس شد و تحولی عظیم در طراحی طلا و جواهرات ایجاد نمود. نسل جدیدی از طراحان و صنعتگران ماهر کار وی را ادامه دادند و جواهراتی بسیار زیبا و البته بی نظیر بوجود آوردند. برای ۶ دهه است که  شرکت جواهرسازی هری وینستون تامین کننده بخشی از جواهرات بازیگران هالیوود بوده است.
بی شک هری وینستون در میان معروف ترین و بزرگ ترین جواهرسازان دنیا قرار دارد. امروزه شرکت الماس هری وینستون در ایالات متحده آمریکا ۸ نمایشگاه دائمی دارد که در شهر های مهمی چون دالاس، نیویورک، بورلی هیلز، لاس وگاس و…. قرار دارند. علاوه بر این ۱۷ نمایندگی دیگر برند وینستون نیز در سایر کشورهای ثروتمند جهان واقع شده اند و میعادگاه عشاق جواهرات و کلکسیونر های بزرگ سنگ های قیمتی به شمار می آیند

منبع : سایت آرگو

ارسال نظر

 • حسین محمدی

 • رضا

جدیدترین نظرات

نرخ روز طلا و سکه

 • عنواننرخ روز
 • گرم طلای 18 عیار1,127,570
 • گرم طلای 24 عیار1,503,050
 • سکه بهار آزادی11,220,000
 • سکه امامی11,420,000
 • نیم سکه5,990,000
 • ربع سکه3,180,000
 • سکه گرمی1,970,000
 • چهارشنبه ، 1 دی ۱۳۹۵